+48 579 079 101 informacja@imonti.pl

Uprawnienia i certyfikaty

Naszą pracę wykonujemy zgodnie z przepisami prawa i zasadami BHP. Zdobyte uprawnienia i certyfikaty pozwalają nam fachowo realizować każdego roku tysiące zleceń.

Dysponujemy m.in.:
– badaniami wysokościowymi uprawniającymi do pracy powyżej 3m nad powierzchnią podłogi lub ziemi;
– cyklicznymi szkoleniami BHP;
– szkoleniami BHP dopuszczającymi nas do pracy na stacjach benzynowych i zakładach branży petrochemicznej (Orlen Eko, paszport Shell, BBS);
– certyfikatami SCC i VCA do prac za zachodzie Europy;
– uprawnieniami UDT na obsługę podestów ruchomych (podnośniki koszowe – zwyżki);
– uprawnieniami UDT na obsługę ładowarek teleskopowych (Manitou, Merlo itp.);
– uprawnieniami na hakowych;
– uprawnieniami elektrycznymi G1 do 1kV (D+E: dozorowymi i eksploatacyjnymi), które pozwalają na: eksploatację, dozór oraz wykonywanie pomiarów urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych do 1kV;
– certyfikatem ze szkolenia firmy Sonel, który potwierdza teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat wykonywania pomiarów elektrycznych;
– uprawnienia montażystów rusztowań bez klas, które pozwalają na montaż rusztowań każdego typu co jest szczególnie przydatne przy montażu reklam (dysponujemy także własnymi rusztowaniami jezdnymi o wysokości roboczej 10m);
– certyfikatami ze szkoleń z zakresu oklejania folią samochodową, spasowania brytów, wyklejania fototapet oraz aplikacji folii dekoracyjnych na ściany i podłogi (od firm Antalis, Mactac, 3M);
– firmową polisą OC PZU obejmującą prowadzoną działalnością w pełnym zakresie na kwotę 200 000zł;
– nagrodą „Adept Biznesu” przyznaną przez Powiatowy Urząd Pracy w Chorzowie „w dowód uznania za uwieńczone sukcesem zrealizowanie wizji własnego przedsiębiorstwa”.

Powyższe uprawnienia i certyfikaty potwierdzają wiedzę i doświadczenie naszych pracowników. Dzięki temu zyskujesz pewność, że na miejsce przyjadą fachowcy, a Twoja reklama bądź konstrukcja zostanie sprawnie i bezpiecznie zamontowana. Zapraszamy do kontaktu.

Uprawnienia i certyfikaty – skany

uprawnienia i certyfikaty: montażysta rusztowań

badania wysokościowe

uprawnienia UDT do obsługi podnośników ruchomych przejezdnych

zaświadczenie BHP

opis zaświadczenia BHP

książeczka montażysty rusztowań

uprawnienia elektryczne G1 D+E

uprawnienia elektryczne G1 D+E

certyfikat ze szkolenia

certyfikat ze szkolenia

certyfikat ze szkolenia

certyfikat ze szkolenia Sonel

nagroda adept biznesu przyznana przez PUP Chorzów

Z uwagi na ochronę danych osobowych, a także niebezpieczeństwo fałszowania dokumentów, z powyższych skanów (certyfikaty i uprawnienia) wymazano dane wrażliwe (w tym dokładne numery certyfikatów/zaświadczeń) oraz naniesiono znaki wodne w formie napisów Imonti. Istnieje możliwość wglądu do wyżej przedstawionych dokumentów bez zmian dla klientów firmy Imonti.

Dlaczego montażysta (monter) reklam powinien posiadać uprawnienia elektryczne?

Każda reklama podłączana do sieci elektrycznej powinna posiadać projekt/schemat elektryczny. Zgodnie z przepisami taka reklama może być montowana lub serwisowana wyłącznie przez osobę z uprawnieniami elektrycznymi grupy pierwszej na stanowisku eksploatacji. Montażysta, który przeszedł specjalne szkolenie i zdał egzamin potwierdzający nabyte kwalifikacje ma prawo do podłączenia reklam i urządzeń do sieci elektrycznej o napięciu do 1000V, a także wykonywania zmian (remontów) w takiej instalacji. Po wykonaniu montażu instalacja oraz sposób podłączenia jest sprawdzany przez osobę z uprawnieniami elektrycznymi G1 na stanowisku dozoru. Na tej podstawie ta sama osoba sporządza protokół zdawczo-odbiorczy. Całość na życzenie klienta dopełnić mogą pomiary instalacji elektrycznej, które są wymagane przez niektóre urzędy i instytucje (np. zakłady ubezpieczeń), a na wykonywanie których to potrzebne są również specjalne uprawnienia.
Całość obsługi w tym zakresie warto zlecić firmie Imonti, która posiada wykwalifikowanych pracowników i odpowiedni sprzęt, aby zapewnić sprawną realizację zleceń.

Po co montażyście (monterowi) reklam uprawnienia na montaż rusztowań?

Prawo stanowi wprost, że każda osoba pracująca przy montażu rusztowań musi posiadać odpowiednie kwalifikacje potwierdzone dyplomem. Wydawałoby się, że montaż rusztowań i montaż reklam to dwie odrębne dziedziny. Praktyka pokazuje jednak, że wiele z reklam montowanych jest właśnie z pomocą rusztowań. Nie wszędzie możliwy jest montaż ze zwyżki, a ponadto rusztowanie stanowi tańszą alternatywę dla podnośnika koszowego, którego praca rozliczana jest na godziny. Nasi montażyści nabyli uprawnienia na montaż rusztowań każdego typu. W swoim warsztacie posiadamy rusztowanie jezdne (na kółkach) o maksymalnej dozwolonej do stosowania dla tego typu rusztowań na zewnątrz wysokości 10 metrów roboczych. Dzięki solidnym podporom nie ma konieczności kotwienia go do ściany lub montowanych elementów. Jest to aluminiowe rusztowanie systemowe renomowanego producenta, które posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. W połączeniu z naszymi uprawnieniami jest to niezastąpione narzędzie umożliwiające bezpieczny montaż reklam.

Montażysta (monter) reklam czy aplikator folii z certyfikatami?

W Imonti nie rozdzielamy tych pojęć. Zlecenia na montaż reklam z wiertarką w ręce są zazwyczaj połączone z oklejaniem folią. Z tego powodu większość z naszych pracowników opanowała zarówno sprawny montaż szyldu, jak i klejenie foliami reklamowymi oraz dekoracyjnymi. Dzięki szkoleniom zewnętrznym (potwierdzonym certyfikatami), a także cyklem szkoleń wewnętrznych potrafimy kleić różnego typu folie w odmiennych warunkach i praktycznie na każdej powierzchni. W Polsce nie ma oficjalnie przyjętego systemu szkoleń z zakresu aplikacji folii, jednak powstaje coraz więcej akademii szkolących w tym kierunku. Także niektórzy producenci folii wprowadzają na rynek własne systemy szkoleń.