+48 579 079 101 informacja@imonti.pl

Montaż opierzenia dachu

Opierzenie dachu to inaczej obróbka blacharska tej części budynku. Wyróżnić można kilka jej rodzajów:

  • pasy rynnowe,
  • wiatrownice,
  • kosze dachowe,
  • obróbka gzymsów,
  • obróbka komina,
  • obróbki przyścienne.

Najczęściej opierzenie dachowe wykonuje się z blachy płaskiej powlekanej w kolorze odpowiadającym barwie pokrycia dachowego. Dzięki temu wszystkie elementy są szczelne i mają doskonałe walory estetyczne. Wybór materiału uzależniony jest również od rodzaju wykończenia samego dachu. Jeżeli jesteś zainteresowany zamówieniem montażu opierzenia dachu — zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą.

Jakie jeszcze materiały wykorzystujemy do montażu opierzenia dachu?

W pracach związanych z wykonaniem opierzenia dachu zazwyczaj stosuje się wspomnianą już wcześniej blachę płaską powlekaną, ale np. rynny koszowe można wykonać także z blachy ocynkowanej, miedzianej lub aluminiowej. Co więcej — nie musi to być blacha płaska — może być również tłoczona podłużnie albo poprzecznie. Bardzo ważnym elementem, o którym nie należy zapominać, są także wszelkiego rodzaju uszczelki. Jako doświadczona firma proponujemy montaż opierzenia dachu z zastosowaniem sprawdzonych, trwałych materiałów. Nasi fachowcy pozasiadają wszelkie niezbędne uprawnienia, co czyni z nas specjalistów godnych zaufania.

Ile kosztuje montaż opierzenia dachu?

Ceny montażu opierzenia dachu różnią się w zależności od rodzaju wykonywanych prac oraz ich rozległości. Pojedyncze elementy takie jak wiatrownice to koszt kilkunastu złotych za sztukę, natomiast za arkusze blachy, kosze czy rynny koszowe zapłacimy około 50-70 zł za sztukę. Oprócz wyboru odpowiednich elementów warto także nawiązać kontakt z firmą mogącą wykazać się odpowiednim doświadczeniem w tego typu pracach. Jeżeli więc potrzebujesz wsparcia specjalistów — skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i zaproponujemy dogodny dla Ciebie termin prac.